Partnerzy

Kongres Powiatów Dobry Zawód


6 kwietnia 2018 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbył się Kongres Powiatów Dobry Zawód - przedsięwzięcie zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji.

Zmiany w szkolnictwie branżowym i technicznym planowane od roku szkolnego 2019/2020, nowe rozwiązania wprowadzone w Systemie Informacji Oświatowej, prezentacja dobrych praktyk współpracy samorządu, przedsiębiorstw i szkół oraz wsparcie kształcenia zawodowego w ramach programów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – to główne tematy dyskusji podjętej podczas Kongresu.

Wśród blisko 1000 gości z całej Polski obecni byli przedstawiciele: ministerstw, władz wojewódzkich i powiatowych, spółek Skarbu Państwa, kuratorzy oświaty, parlamentarzyści, a także kierownictwo i dyrektorzy departamentów MEN, dyrektorzy jednostek podległych MEN, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie ze szkół kształcących w zawodach.

Podczas panelu dyskusyjnego poświęconemu przykładom dobrych praktyk oraz innowacyjnych działań w zakresie kształcenia zawodowego rozmawiali samorządowcy, dyrektorzy szkół i przedstawiciele firm z branży chemicznej, elektryczno-energetycznej oraz transportu lotniczego i kolejowego. Branżę chemiczną oraz dobrą współpracę szkoły i biznesu prezentowali: Jacek Janiszek – Prezes Zarządu GRUPY AZOTY ZAKŁADÓW AZOTOWYCH "PUŁAWY" SA, Michał Godliński – Wicestarosta Puławski oraz Henryk Głos – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Puławach.

Zapis video Kongresu Powiatów (branża chemiczna od 4:00:24)