Partnerzy

Wycieczka do Instytutu Energetyki

19 kwietnia 2018 r. odbyła się wycieczka klas 3E i 3F do Instytutu Energetycznego Warszawie.
Instytut Energetyki - Instytut Badawczy (IEn) jest jednym z największych w Polsce instytutów prowadzących badania w zakresie technologii energetycznych. Instytut jest nowoczesnym centrum badawczo-wdrożeniowym podległym Ministerstwu Energii. Działalność Instytutu obejmuje szeroki obszar badań energetycznych: od prac eksperckich na potrzeby sektora elektroenergetycznego, po najbardziej zaawansowane przyszłościowe technologie generacji energii, jak ogniwa paliwowe, czyste technologie węglowe i odnawialne źródła energii. Celem wycieczki było poznanie zagadnień związanych z efektywną generacją, dystrybucją i użytkowaniem energii, rozwojem infrastruktury sektora energetycznego, wdrażaniem odnawialnych źródeł energii.

Grzegorz Wiercioch