Partnerzy

Projekt Erasmus+ w ZST


W ubiegłym tygodniu odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym mobilność kadry w ramach projektu Erasmus + CIVEEL w, w którym bierze udział ZST.

W ramach projektu odwiedziliśmy szkoły Lycée Lavoisier w Mulhouse (Francja) oraz SPŠCH Ostrava (Czechy), gdzie poznawaliśmy systemy edukacji obu tych Państw oraz sposób kształcenia uczniów w zawodach technik analizy chemicznej i technik technologii chemicznej.

Francuscy i czescy partnerzy odwiedzili naszą szkołę i wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych w klasie 3C, lekcji zawodowego języka angielskiego oraz pokazie tradycyjnego tańca bawarskiego przygotowanego przez klasy 1A, 1C, 1E, 2C, 2I, 3T pod kierownictwem p. Tałałaj-Igras.

Mieliśmy również ogromną przyjemność być gośćmi w zakładach pracy, w których nasi uczniowie odbywają praktyki i znajdują zatrudnienie po ukończeniu szkoły. Bardzo serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie naszych gości Dyrektorowi Instytutu Nowych Syntez Chemicznych - panu prof. dr hab. inż. Januszowi Igrasowi, Dyrektorowi Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa - panu prof. dr hab. Wiesławowi Oleszkowi, Dyrektorowi Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - panu dr hab. Krzysztofowi Niemczukowi oraz wszystkim pracownikom w/w Instytutów.

Z radością oczekujemy przyszłego roku szkolnego, kiedy nasi najlepsi uczniowie wyjadą na praktyki zawodowe do szkół we Francji i Czechach.

Szkolny koordynator projektu, Ewelina Sajnaga