Partnerzy

Krew dla Niepodległej

ODDAJĄC WŁASNĄ KREW, DOBROWOLNIE I BEZINTERESOWNIE,
TO GEST O WYSOKIEJ WARTOŚCI MORALNEJ I OBYWATELSKIEJ.
TO DAR ŻYCIA…


Klub HDK PCK przy ZST w Puławach wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie uczcił 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę organizując 25 września 2018r. międzyszkolną akcję oddawania krwi.

21 września 2018r. grupa krwiodawców z naszej szkoły wraz z przedstawicielami Fundacji BezMiar przeprowadziła akcję informacyjną. Uczestnicy w koszulkach HDK pobiegli do zaprzyjaźnionych szkół, w których  rozdali ulotki oraz plakaty.

Finał akcji osiągnął zamierzony cel. Udział w wydarzeniu wzięło 75 uczniów z trzech szkół puławskich: ZST im M. Skłodowskiej – Curie, ZSO nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej oraz  ZSO nr 2 im. F. D. Kniaźnina. Krew oddało 48 osób co daje 2160 ml krwi!

Dziękujemy Wszystkim krwiodawcom za tak wspaniały gest.

Młodzieżowy Klub HDK PCK
przy ZST w Puławach