Partnerzy

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

11 października 2018 roku w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. W tym roku wybranym dziełem polskiej literatury jest “Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Pod kierownictwem Huberta Domańskiego przy wsparciu Małgorzaty Klinkosch i Marioli Błazik czytający: Henryk Głos, Łukasz Grabczak, Katarzyna Grudzień, Waldemar Łazuga, Marcin Mizera, Małgorzata Noskowska, Paweł Nowosadzki, Robert Och, Mariusz Oleśkiewicz, Agata Panek, Renata Siedlaczek, Bożena Strzelecka, Danuta Szlendak, Andrzej Wenerski, Małgorzata Ziemnicka – reprezentanci Starostwa Powiatowego, dyrektorzy placówek, przedstawiciele lokalnych mediów, poza odczytywaniem kolejnych fragmentów “Przedwiośnia” odgrywali również swoje role, nadając w ten sposób głębi całemu spotkaniu.

...wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi - napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda, który wspólnie z małżonką objął ogólnopolskie przedsięwzięcie Patronatem Honorowym.