Partnerzy

XVIII Dzień Papieski

Od 5 października na nowo zgłębialiśmy naukę świętego Jana Pawła II i przeżywaliśmy wydarzenia związane z obchodami XVIII Dnia Papieskiego. Hasło tegorocznego święta – „Promieniowanie Ojcostwa” – nawiązuje do tematu, który był bardzo bliski Janowi Pawłowi II, o którym mówił i pisał we wczesnym okresie kapłaństwa, kiedy spotykał się ze studentami i spędzał z nimi czas wolny.
Z tej okazji odbywały się różne konkursy, warsztaty, koncerty, zbiórki. 8 października został zorganizowany IV Turniej wiedzy dla szkół ponadgimnazjalnych w auli Zespołu Szkół Technicznych, w którym uczestniczyło siedem drużyn z puławskich szkół. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Jan Bełcik (3C), Michał Kazanowski (1E) i Mateusz Sułek (1C).

9 października mogliśmy wysłuchać przepięknych utworów zanurzonych w nauczanie papieskie w ramach X Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej, który odbył się również w naszej auli. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Baryła (3C) z Pawłem Kraśkiewiczem (4M), natomiast Marcin Marzec (3I) i Adrian Gajownik (1A) zdobyli wyróżnienia.

10 października odbył się VII Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 (KEN). Uczestnicy prezentowali utwory o tematyce ojcostwa, ojcowizny a także Ojczyzny. Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum i szkoły średnie zdobył Kamil Warda (1I), natomiast wyróżnienie otrzymała Nina Kowalska (4I).
Promowanie talentów plastycznych i rozbudzenie ekspresji plastycznej inspirowanej wpływem myśli Jana Pawła II dało się zauważyć w kolejnym konkursie, w którym uczeń naszej szkoły Mateusz Kiraga (3T) zajął drugie miejsce, a wyróżnienie otrzymała Martyna Madejska (1A).

14 października w hali sportowej ZST odbył się uroczysty Koncert Laureatów wszystkich konkursów. W tym dniu w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Puławach została przeprowadzona zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – powołaną przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny.

Ostatnim punktem obchodów tegorocznych dni papieskich będzie uroczysta Msza św., która zostanie odprawiona 21 października o godz. 18.00 w kościele p.w. Świętej Rodziny zaś o godz. 19.00 odbędzie się koncert w wykonaniu Marcina Stycznia „Pieśń o Bogu ukrytym”.

Katecheci