Partnerzy

Politechniczna droga dla informatyków


5 listopada uczniowie klasy 4I wspólnie z nauczycielami przedmiotów zawodowych odwiedzili Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej. Młodzi ludzie wysłuchali wykładu prowadzonego przez dr. inż. Krzysztofa Skorupskiego, pracownika naukowego Instytutu Elektroniki i Technik Informacyjnych na temat technik światłowodowych.

Dzięki możliwości połączenia teorii z praktyką informatycy z naszej szkoły mieli okazję poznać techniki spawania światłowodów oraz wykorzystania ich w zastosowaniach przemysłowych.
Dr inż. Krzysztof Skorupski, absolwent naszej szkoły, stał się doskonałą motywacją dla przyszłych absolwentów technikum do dalszego kształcenia na uczelni technicznej i rozwijania ścieżki kariery zawodowej.
Dziękujemy za życzliwe przyjęcie.