Partnerzy

Konkurs z okazji 151. rocznicy urodzin naszej Patronki

Maria Skłodowska-Curie patronka Zespołu Szkół Technicznych wielokrotnie powtarzała:
"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i może osiągnąć to za wszelką cenę". Refleksja Patronki zachęca do poznawania otaczającej nas rzeczywistości, do przekraczania własnych ograniczeń, uczy wiary w twórcze możliwości człowieka. Idea ta zainspirowała nauczycieli, którzy od lat organizują w naszej szkole konkursy dla uczniów klas pierwszych.
9 listopada, podczas uroczystości ślubowania klas pierwszych, zostały podane oficjalne wyniki a zwycięzcy otrzymali nagrody.
W konkursie zatytułowanym ,,Chemia w nas i wokół nas" III miejsce zajęli uczniowie klasy 1M: Mateusz Kawala, Dawid Majcherek oraz Wiktor Zakrzewski, II miejsce przypadło reprezentantom klasy 1E: Karolowi Borowskiemu, Jakubowi Marczakowi i Mateuszowi Samoniowi, natomiast I miejscem mogły się cieszyć uczennice klasy 1A: Martyna Madejska, Karolina Mazurek oraz Natalia Olszak.
Drugi konkurs dotyczył znajomości życia i dorobku Marii Skłodowskiej-Curie. Zwycięzcami tej międzyklasowej rywalizacji zostali uczniowie z klasy 1C: Wiktoria Szewczyk, Anastazja Cieloch oraz Mateusz Popiołek, II miejsce zajęli uczniowie z klasy 1I: Olga Banaś, Kamil Warda i Kacper Chabros, zaś III miejsce przypadło drużynie z klasy 1 E, w składzie Krystian Pyra, Michał Kazanowski oraz Mateusz Kowalski.

Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół ZST „Chemik”.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim
Organizatorzy