Partnerzy

Technik przyszłości

W dniach od 12 do 17 listopada 2018 r. w ZST odbył się pierwszy kurs "Zaawansowane metody lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej (IPC)" organizowany przez Międzynarodowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Sp. z.o.o w ramach projektu „Technik Przyszłości”.
Grupa 10 uczniów z klas 4E i 4F uczestniczyła w specjalistycznych zajęciach praktycznych z zakresu metod lutowania i napraw pakietów elektronicznych.
Z relacji uczestników szkolenia wynika, że zajęcia -związane bezpośrednio z ich zawodem, ale wychodzące poza granice szkolnego programu nauczania - były dla nich bardzo atrakcyjne i pozwoliły przyszłym absolwentom Technikum nr 4 uzyskać dodatkowe kompetencje zawodowe z zakresu nowoczesnej elektroniki .
Uczniowie otrzymali materiały szkoleniowe, a kurs zakończył się egzaminem. Uczestnicy uzyskają Certyfikaty IPC (certyfikaty branżowe dotyczące przemysłu elektronicznego powszechnie uznawane na całym świecie) oraz zaświadczenia MEN.

Dzięki zdobytym uprawnieniom młodzież ma otwarte drzwi w branży elektronicznej i pokrewnej i stała się bardziej konkurencyjna na rynku pracy.

Szkolny koordynator projektu Renata Nurzyńska

DSC 0213m  DSC 0209m  DSC 0210m