Partnerzy

Turniej Maszyn Wiatrowych

22 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych organizowany przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną oraz Zespół Szkół Technicznych w Puławach przeprowadzany w dwóch kategoriach: uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych . Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną.

Udział wzięło 58 drużyn z ponad 30 szkół. Uczniowie ZST wykonali własne konstrukcje wiatraka dobierając kształt i kąt nachylenia łopat oraz sposób zamocowania na wale turbiny.

Najlepsza drużyna naszej szkoły z klasy 4M w składzie: Rafał Kula, Błażej Osek, Daniel Tyburcy podczas tego turnieju zajęła 5 miejsce.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce sponsorów imprezy:
Stowarzyszeniu Przyjaciół ZST „Chemik”, Firmie Mezap Spółka z o.o., Zakładowi Produkcyjno- Handlowemu Stanisław Krzaczek oraz Nestlé Polska S.A Oddział Nestlé Waters Zakład Nałęczów.

Krzysztof Ruciński

dsc 0317dsc 0298dsc 0401dsc 0471