Partnerzy

Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w ZST

Miarą człowieka nie jest majątek, mądrość i to co mówi.
Naprawdę liczą się tylko czyny dobre i złe

Mirosław Welz

Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża obchodzone są co roku w listopadzie. Jest to święto polskich honorowych dawców krwi. W trakcie oficjalnych uroczystości najbardziej zasłużonym krwiodawcom wręczane są odznaczenia i podziękowania.

23 listopada 2017 r. odbyło się w Puławach spotkanie przedstawicieli Oddziału Rejonowego PCK i honorowych krwiodawców, na którym na ręce Pana Dyrektora Henryka Głosa wręczono Medal 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża dla Zespołu Szkół Technicznych za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na tym spotkaniu odznaki otrzymała również pani Irmina Pańczuk-Figura, która już oddała 12 litrów krwi: srebrną odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia” i brązową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia”.

27 listopada 2018 r. w ZST odbyła się druga w tym roku szkolnym akcja oddawania krwi, w której wzięło udział 52 uczniów (z naszej szkoły i ZSO nr1). Razem 43 uczniów oddało 19350 ml krwi!

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy!

Młodzieżowy Klub HDK PCK
przy Zespole Szkół Technicznych w Puławach

    
HDK4 HDK2 HDK1 HDK3