Partnerzy

Planujemy przyszłość…

W ramach realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego w Zespole Szkół Technicznych odbyły się spotkania zainteresowanych uczniów klas maturalnych z przedstawicielami walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth w Wielkiej Brytanii oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Puławach.
Pani Aleksandra Więckowska rekruterka najstarszego walijskiego uniwersytetu w Wielkiej Brytanii plasującego się na 1. miejscu w UK w rankingu na najbezpieczniejsze miejsce do studiowania, na 5. miejscu na świecie w rankingu satysfakcji oraz atrakcyjności miejsca studiów oraz na 10. miejscu najlepszych uczelni brytyjskich pod względem zaplecza naukowo-technicznego i infrastruktury przedstawiła możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także możliwości finansowania studiów, poprzez system stypendiów i pożyczek.
W czasie spotkania z WKU młodzież miała możliwość zdobyć niezbędne informacje dotyczące służby wojskowej, szkolnictwa wojskowego oraz poznać ewentualne ścieżki rozwoju w polskiej armii.