Partnerzy

Dzień z prawem


7 lutego 2019 r. uczniowie klasy 1A wraz z opiekunami byli gośćmi Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach "Dnia z prawem". Młodzież, przywitana przez Panią Dyrektor Izabelę Bogucką, wzięła udział w warsztatach i wykładzie o funkcjonowaniu administracji rządowej. Podczas spotkania uczniowie mogli zadawać pytania na temat dnia pracy, życia prywatnego czy obowiązków Pana Wiceministra Michała Wójcika i Pana Prokuratora Jakuba Tietza. Pan Prokurator poprowadził prelekcję na temat tajników wykonywania swojego zawodu, a następnie Pani Anita Matosek- Kozdój przybliżyła młodzieży wiedzę na temat drogi dojścia do zawodu sędziego. Klasa wzięła udział w symulacji rozprawy sądowej.

Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, który dostarczył wielu smutnych refleksji naszym uczniom.
Dzień zakończył się wizytą w Teatrze Komedia. Młodzież obejrzała sztukę pt. ,, Żona potrzebna od zaraz", która rozbawiła wszystkich do łez.