Partnerzy

Dni otwarte Lotniczej Akademii Wojskowej

 

      Dęblińska „Szkoła Orląt” w dniu 1 października 2018 roku stała się Lotniczą Akademią Wojskową. Na dzień 26 lutego 2019 LAW zaprosiła chętnych do zwiedzania uczelni w ramach „Otwartych Drzwi”. Zaproszenie przyjęła klasa 3E, przyszli elektrycy, którzy za rok przystąpią do zmagań maturalnych, tym samym o indeksy uczelni.
     Uczestnicy Drzwi Otwartych LAW mieli okazję poznać nie tylko ofertę uczelni i zasady rekrutacji, lecz także jej infrastrukturę. Wśród prezentowanych atrakcji znalazły się symulatory lotów m.in. PZL 130 Orlik, TS-11 Iskra, a także spadochronowy, dezorientacji przestrzennej czy Symulator Operacyjno-Taktyczny Działań Powietrznych „ Gambler ”. Nasi uczniowie mogli zobaczyć urządzenie treningowe do nauki katapultowania i System Szkolno-Treningowy do Broni Strzeleckiej „Śnieżnik-1” a na koniec kilkugodzinnego spotkania uczestniczyli w ćwiczeniu - strategicznej grze wojennej. Wszystkich zwiedzających zachęcano do korzystania z vloga „Zalatani”, który ruszył właśnie w dniu otwartych dni.
Do zmagań o indeksy LAW w Dęblinie zachęcał młodzież jej komendant -rektor gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk.

Anna Chabros

LAW1 LAW2 LAW3 LAW4