Partnerzy

Program Erasmus+ w ZST


W dniach 4-9 marca 2019 roku, w ramach programu Erasmus+, dwóch uczniów Zespołu Szkół Technicznych wyjechało do Czech. Naszych południowych sąsiadów odwiedzili Rafał Krakowiak z klasy 3C i Jakub Bachan z klasy 2C wraz z opiekunkami Panią Karoliną Mistal i Panią Magdaleną Dzięglewską.

Uczestnicy wyjazdu do Ostrawy razem z grupą z Francji przez tydzień brali udział w licznych zajęciach edukacyjnych, zarówno w partnerskiej szkole SPŠCH Akademika Heyrovského, jak i na uniwersytecie oraz w lokalnych zakładach chemicznych.

Uczniowie, w ramach programu, rozwijali swoje umiejętności techniczne oraz dzięki współpracy z kolegami z Czech szlifowali zdolności językowe. Przedstawiciele naszej szkoły mieli możliwość wymiany doświadczeń, a także  współpracy z z rówieśnikami z innych krajów podczas zajęć laboratoryjnych. Wyjazd przyniósł wiele korzyści  i wspaniałych wrażeń. Społeczność  ZST z niecierpliwością oczekuje przyjazdu kolegów z partnerskich szkół z Czech i Francji do Puław i postara się zapewnić im równie wiele atrakcji.

Magdalena Dzięglewska, Karolina Mistal