Partnerzy

V Ogólnopolski Turniej All-Chemiczny w Lublinie


9 marca 2019 uczniowie klasy 4C: Marcin Nowak, Michał Sawiński i Marcin Żmudziński wzięli udział I etapie Ogólnopolskiego Turnieju All- Chemicznego zorganizowanego przez koło naukowe Alkahest na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie. Drużyna Zespołu Szkół Technicznych była jednym z 36 zespołów z całej Polski. W trakcie konkursu uczniowie zaprezentowali plakat naukowy pt: ,, Metale ich związki'' oraz wzięli udział w drużynowej konkurencji teoretycznej. Turniej zakończył się wykładem naukowym dr hab. Małgorzaty Wiśniewskiej pt: ,, Synteza termojądrowa-energetyczna przyszłość ludzkości'' . Uczniowie rozmawiając na tematy naukowe z profesorami Wydziału Chemii oraz uczestnicząc w wykładzie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci.

Małgorzata Szczypińska