Konferencja kosmetyczna “Hair Beauty”

5 czerwca klasa 2A wyruszyła na wycieczkę do Lublina na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, aby uczestniczyć w konferencji kosmetycznej “Hair Beauty”. Pod okiem studentów z Wydziału Chemii wytwarzaliśmy kosmetyki do włosów z naturalnych składników. Każdy z nas mógł spróbować swoich sił. Następnie uczestniczyliśmy w niezwykle ciekawych wykładach prowadzonych przez doktorów z uczelni. Dotyczyły one m.in. innowacyjnych organicznych surowców stosowanych w kosmetykach do włosów oraz ich działania. Mieliśmy także okazję wysłuchania wystąpienia znanej influencerki – Agnieszki Niedziałek pt. “Jak zostać Roszpunką, czyli czy da się przyspieszyć porost włosów?”. Poznaliśmy również tajniki nowej receptury pianki do koloryzacji włosów, która nie powoduje ich uszkodzeń.

Tego dnia gruntownie pogłębiliśmy swoją wiedzę o kosmetykach. Zdobyte umiejętności z pewnością przydadzą nam się w codziennym życiu, jak i w nauce. Wierzymy, że ten fantastyczny dzień na drugi czas pozostanie w naszej pamięci.

Magdalena Dzięglewska

Leave a reply