
Lubelska kuźnia talentów 2025-2026
14 maja 2026 r. Centrum Spotkania Kultur w Lublinie stało się świadkiem wielkiego święta młodości i pracowitości. Podczas uroczystej Gali Stypendystów programu „Fundusze Europejskie dla Lubelskiego”, wręczono wyróżnienia w ramach projektu „Lubelska kuźnia talentów 2025–2026”. Wśród najlepszych znalazła się 20-osobowa grupa uczniów z Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych w Puławach, to niewątpliwie świetny wynik, który stawia „Chemik” w ścisłej czołówce szkół zawodowych regionu.
Program stypendialny „Lubelskie wspiera uzdolnionych” to inicjatywa mająca na celu nie tylko promowanie najwyższych wyników w nauce, ale przede wszystkim wspieranie uczniów, którzy wykazują pasję i determinację w rozwijaniu swoich talentów zawodowych poza standardowym programem nauczania. Dla uczniów ta nagroda – za wiele godzin spędzonych w pracowniach i nad książkami – jest z pewnością realną pomocą w budowaniu przyszłej ścieżki kariery.
Wyróżnienia otrzymali:
Julia Bardzel, Maciej Bomba, Alicja Dudek, Jan Faber, Aleksander Firlej, Marianna Góra, Dominik Kamola, Łukasz Kamola, Emilia Kania, Jakub Komsta, Natalia Kopeć, Wiktoria Król, Patryk Lentas, Paweł Mazurek, Patryk Niemiec, Denis Nosenko, Dawid Siwiec, Aleksandra Skrzypczak, Dawid Wiensztal i Mikołaj Wrona.
Jesteśmy dumni z postawy naszej młodzieży. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy, aby otrzymane stypendia stały się napędem do dalszych, wspaniałych sukcesów zawodowych.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Leave a reply
