
Wycieczka klas 1E i 1P do Warszawy
12 maja uczniowie klas 1E, 1P uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
W Escape Room „Dom Zagadek” mierzyliśmy się z różnymi tematycznymi wyzwaniami. Jedni wcielili się w piratów szukających skarbów, inni próbowali odkryć tajemnice piramid, a jeszcze inni wrócili do czasów kultowego Pegasusa.
W studiach Polskiego Radia Czwórki zobaczyliśmy jak przebiega proces realizacji audycji „na żywo” oraz prowadzenie konkursu podczas programu radiowego. Dużą atrakcją było studio nagraniowe, gdzie mogliśmy wystąpić w roli prezentera i gościa radiowego.
Naszą wycieczkę zakończył wyjątkowy pokaz nieba na żywo w Planetarium Centrum Nauki Kopernik, podczas którego rozpoznawaliśmy widoczne aktualnie na naszym niebie gwiazdozbiory. Niezapomnianym doświadczeniem był seans w technologii fulldome, gdzie ogromny sferyczny ekran otaczał widzów ze wszystkich stron, dając wrażenie podróży w przestrzeni kosmicznej. W trakcie filmu polecieliśmy na krawędź czarnych dziur, odkrywaliśmy tajemnice ciemnej materii, lądowaliśmy na Marsie i podróżowaliśmy wraz z sondami Voyager na skraju Układu Słonecznego.
Joanna Piskorska, Mateusz Wach
Leave a reply