20 grudnia 2014 r. odbył się Piknik Charytatywny przygotowany przez Zespół Szkół Technicznych we współpracy z Galerią Zielona i Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach. Oprócz kiermaszu ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów szkoły, dziewczęta z 2AT przygotowały pokaz mody ekologicznej. Młodzież opiekowała się również małymi dziećmi w zorganizowanym dla nich kąciku. Piknik uatrakcyjnił koncert Zespołu Instrumentalno-Wokalnego z MDK-u oraz występ uczniów ZST, zaś gwiazdą wieczoru był zespół Yummy Mummy.
Zebrana do puszek w ramach publicznej zbiórki o numerze 2014/1901/KS kwota 1215,85 zł zostanie przeznaczona na wsparcie potrzebującej młodzieży ZST.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia.
Organizatorzy: Irmina Pańczuk-Figura, Sylwia Wójtowicz, Anna Grzegorczyk
17 grudnia w ramach działalności dydaktycznej Centrum Chemii w Małej Skali działającego przy Pracowni Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyły się w ZST warsztaty „Chemia w małej skali”. Uczestniczyli w nich uczniowie klas 1AT, 1ET i 1TT. Zajęcia takie wymagają zastosowania nietradycyjnej aparatury i metodyki stosowanej w takich dziedzinach jak mikrobiologia, biologia molekularna i nanotechnologia. Eksperymenty niejednokrotnie wykonywane są z wykorzystaniem przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym. Celem warsztatów jest efektywne nauczanie poprzez samodzielne wykonywanie przez uczniów doświadczeń ukazujących istotę przemian chemicznych.
W związku z rozpoczęciem nowego okresu klasyfikacyjnego przez klasy trzecie technikum, od poniedziałku obowiązywał będzie nowy plan lekcji. Proszę o zapoznanie się ze zmianami.
Badanie EWD to metody statystyczne pozwalające na podstawie zasobów na wejściu (np. wynik na egzaminie poprzedniego etapu kształcenia - gimnazjum) oraz wyjściu (np. wynik na egzaminie końcowym - matura) oszacować efektywność nauczania, czyli wkład danej szkoły w końcowy poziom wiedzy uczniów na danym etapie kształcenia. W polskim modelu EWD wykorzystywana jest przede wszystkim informacja o wynikach egzaminacyjnych na kolejnych etapach kształcenia, dlatego też wskaźniki EWD są jednym ze sposobów komunikowania wyników egzaminacyjnych.
EWD jest miarą efektywności nauczania w szkole. Jak odczytywać wykresy?
By ułatwić statystyczną interpretację pozycji technikum w układzie współrzędnych wyrysowano dwie elipsy. Mniejsza z nich, ciemnoszara, wskazuje obszar, w którym mieści się 50% techników. Druga elipsa, jasno szara, wyznacza obszar, w którym mieści się 90% techników. Środkiem symetrii tych elips jest punkt (100;0) - szkoła neutralna.
Opis położenia elipsy (szkoły) w układzie współrzędnych (wynik egzaminu, EWD) może ułatwić wyróżnienie pięciu punktów odniesienia.
Szkoły neutralne. Technika, w których notujemy zarówno średni w skali kraju poziom wyników egzaminacyjnych, jak i przeciętną efektywność.
Szkoły sukcesu. Technika o wysokich wynikach egzaminacyjnych i wysokiej efektywności nauczania.
Szkoły wspierające. Technika o niskich wynikach egzaminacyjnych, ale wysokiej efektywności.
Szkoły wymagające pomocy. Technika o niskich wynikach egzaminacyjnych i niskiej efektywności nauczania.
Szkoły niewykorzystanych możliwości. Technika o wysokich wynikach egzaminacyjnych oraz niskiej efektywności nauczania.
Wynik Technikum nr 4 z języka polskiego na tle szkół zawodowych w powiecie puławskim
Wynik Technikum nr 4 z matematyki na tle szkół zawodowych w powiecie puławskim
Wynik Technikum nr 4 w ZST z matematyki na tle szkół zawodowych w województwie lubelskim
Porównywarka szkół
7 listopada 2014r. w ZST odbył się pierwszy etap olimpiady "Euroelektra”. Do drugiego etapu - 12 stycznia 2015r. w Lublinie - zakwalifikowało się 10 uczniów: 4 z grupy elektrycznej: Lenartowicz Jakub, Koniarz Łukasz, Hemperek Bartłomiej i Zagała Piotr z klasy 4ET i 6 z grupy teleinformatycznej: Kamola Bartosz i Fenik Bartłomiej z klasy 3TT oraz Koter Piotr, Rosa Jakub, Kunecki Alan i Szczerba Artur z klasy 4TT. Uczestnikom gratulujemy.
Szymon Sułek, Robert Sadurski, Emil Markowicz
Zespół Szkół Technicznych wraz z Galerią Zielona i Młodzieżowym Domem Kultury w Puławach organizują Piknik Charytatywny „Pomóżmy Razem”.
Piknik odbędzie się w Galerii Zielona 20 grudnia 2014 r. w godz. 13.00-18.00. W programie: kiermasz ozdób świątecznych, pokaz mody ekologicznej, sesja zdjęciowa, kącik dla malucha, koncert Zespołu Instrumentalno-Wokalnego z MDK Puławy oraz uczniów ZST.
Gwiazdą Pikniku będzie zespół Yummy Mummy, który wystąpi o godz. 17.00.
W czasie Pikniku będzie prowadzona publiczna zbiórka do puszek, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie potrzebującej młodzieży ZST.
Serdecznie zapraszamy
ZST im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach otrzymał dyplom od Urzędu Dozoru Technicznego za popularyzację bezpieczeństwa technicznego wśród uczniów.
4 grudnia w naszej szkole odbyła się zbiórka monet w ramach akcji „Góra Grosza”, w której wzięły udział 4 klasy. Zebrały następującą ilość monet: 1AT - 3138 monet, 3 AT – 2593, 3BL -1011 i 3SL - 101. Razem: 6843 monety – 150.76 zł
Cała paczka ważyła 13,5 kg. Dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do przyłączenia się do akcji w przyszłym roku.
Samorząd Uczniowski
6 grudnia odbył się w Lublinie II etap konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”, organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych oraz Zespół Szkół nr 3 w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską. Konkurs obejmował swoim zasięgiem trzy województwa: lubelskie, mazowieckie i podkarpackie. W drugim etapie uczestniczyło 105 uczniów. Do finału zakwalifikowały się 22 osoby, w tym pięciu uczniów naszej szkoły: Piotr Kałasa, Błażej Łach, Kamil Oleś i Konrad Zadroga z klasy 4IT oraz Jakub Rosa z klasy 4TT.
Marlena Błaszkiewicz, Joanna Piskorska