3 listopada 2014 r. uczniowie klas maturalnych wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez Fundację Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Idea IP UMCS polega na wspieraniu młodzieży w realizowaniu własnych pomysłów biznesowych. Celem warsztatów była pomoc uczniom w wyborze kierunków studiów, a także przekazanie najważniejszych informacji na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz najpopularniejszych firm otwieranych przez młodych ludzi.
Szkolenie prowadził Prezes Fundacji Inkubatora Przedsiębiorczości UMCS w Lublinie Pan Piotr Nizioł.
Sylwia Wójtowicz
Serdecznie zapraszam na spotkanie z wychowawcami klas w dniu 4 listopada (wtorek) 2014 wg harmonogramu:
4 listopada (wtorek) w auli szkolnej ZST odbędzie się akcja oddawania krwi w godzinach 8:30-13:00. Zachęcam pełnoletnią młodzież do czynnego udziału w akcji HDK
Magdalena Brzozowska
25 października 2014 dwudziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w 11. Marszu Nadziei w ramach kampanii społecznej ,,Hospicjum to też Życie”. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „My idziemy, a Ty?”. Marsz rozpoczął się o godz. 11:00 przed budynkiem hospicjum przy ul. Niemcewicza 2a, a zakończył programem artystycznym na Placu Chopina, przy Urzędzie Miasta.
Emilia Massalska
W dniach 15 – 22.10.2014r. miała miejsce kolejna wymiana młodzieży. Tym razem to my gościliśmy w VTI w Izegem w Belgii. Program wizyty obejmował m in.: zwiedzanie szkoły oraz miasta Izegem, krótki wypad do Lille we Francji oraz pobyt w uroczej Gandawie, mieście licznych zabytków z okresu średniowiecza, urzekającego klimatem i unikalną atmosferą. Kolejnym punktem programu była wizyta w Brukseli i Brugii zwanej „Wenecją Północy”.
Przebywanie wśród typowych belgijskich rodzin stanowiło niepowtarzalną okazję do poznania miejscowych zwyczajów i stylu życia, w kontekście dnia codziennego.
Najważniejszym jednak sukcesem wymiany jest to, że nasza młodzież miała szansę przekonać się, jak ważna jest znajomość języka angielskiego, która nie tylko pozwala na uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu maturalnego, ale również otwiera szeroko okno na świat.
21 października naszą szkołę odwiedziła grupa młodzieży z Nieuwegein (Holandia) - partnerskiego miasta Puław . Pod opieką pani Anny Gosek i uczniów z klasy 4 IT grupa obejrzała pracownie Zespołu Szkół Technicznych oraz CKZ . W bibliotece szkolnej dla naszych gości przygotowano prezentację multimedialną o Polsce i Puławach, a także poczęstunek od klasy 2JT.
Razem z polskimi rówieśnikami młodzi Holendrzy uczestniczą w projekcie ekologicznym przygotowanym przez Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika". Tematem przewodnim jest zapewnienie stanu równowagi ekologicznej środowiska. Młodzież uczestniczy w szeregu warsztatów dotyczących między innymi recyklingu i racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych. Ponadto przez cały tydzień pracują nad musicalem, którego tematyka związana jest z edukacją ekologiczną. Premiera przygotowanego w trakcie projektu polsko-holenderskiego spektaklu muzycznego odbędzie się w sobotę, 25.10 br., o godz. 18.00 w sali widowiskowej POK "Dom Chemika".
23 października odbył się II etap konkursu chemicznego: „Chemia w nas i wokół nas”, w którym brały udział wszystkie klasy pierwsze. Konkurs podzielono na dwa etapy. Pierwszy polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej (wybrano 4 najlepsze grupy - 1AT, 1CT, 1JT, 1MT), w drugi etap to quiz chemiczny. Najlepsza okazała się drużyna z klasy 1CT: Milena Górska, Kamil Drózd, Leszek Lis i Kacper Walasek.
Konkurs odbywa się już po raz drugi w naszej szkole i mamy nadzieję, że stanie się to tradycją. Uczniowie mogą przekonać się o praktycznym zastosowaniu chemii w życiu codziennym poprzez świetną zabawę połączoną z nauką. Nagrody zostaną wręczone 7 listopada podczas uroczystości Ślubowania klas pierwszych.
Serdecznie gratulujemy
Agnieszka Bonkiewicz, Magdalena Dzięglewska, Karolina Mistal
22 października odbył się szkolny etap V edycji konkursu „Matematyka w technice dla technika”, organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych oraz Zespół Szkół nr 3 w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską. W konkursie uczestniczyło 19 uczniów. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Aneta Ogórek z klasy 4AT, Jakub Rosa z klasy 4TT, Tomasz Rułka z klasy 4MT oraz z klasy 4IT Piotr Kałasa, Błażej Łach, Przemysław Suszek, Piotr Ochalski, Kamil Oleś, Konrad Zadroga, Patryk Chodoła.
15 października odbył się wewnątrzszkolny konkurs matematyczny dla klas maturalnych technikum. Pierwsze miejsce zajęła klasa 4IT reprezentowana przez Piotra Kałasę, Błażeja Łacha i Konrada Zadrogę. Zwycięzcom gratulujemy wyników i zespołowej pracy.
Szanowni Państwo!
Informujemy, że występujące w ostatnich dniach przerwy w dostępie do aplikacji (dziennik elektroniczny UONET+) VULCAN są spowodowane atakami typu DDoS na infrastrukturę sieciową. Państwa dane gromadzone w systemie są bezpieczne. Zapewniamy Państwa, że podjęliśmy natychmiastowe działania mające na celu przywrócenie pracy aplikacji. Jednakże przerwy w dostępie do aplikacji mogą jeszcze występować.
Atak typu DDoS (Distributed Denial of Service) polega na zablokowaniu działania usług poprzez zarzucenie serwera ogromną ilością zapytań z wielu tysięcy komputerów rozproszonych po całym świecie, których serwer nie jest w stanie obsłużyć. To powoduje, że łącze internetowe zostaje całkowicie zajęte i nikt nie ma dostępu do usług.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby przywrócić stały dostęp do aplikacji.
Z poważaniem,
Edyta Szlaga
Serwis techniczny oprogramowania
W naszej szkole jest organizowany konkus na stworzenie logo Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Zespole Szkół Technicznych i opracowanie artykułu o historii honorowego krwiodawstwa naszej Szkoły.