Partnerzy

Poetyckie laury Mileny


15 listopada w Sali Pompejańskiej gmachu Starostwa w Puławach odbyło się uroczyste rozdanie nagród Powiatowego Konkursu Literackiego organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Patronat nad galą podsumowania konkursu objęła pani Starosta Puław Danuta Smaga. W tym roku temat konkursu ,,Wszystko, co najważniejsze” skłaniał młodych twórców do refleksji nad tym, co naszemu kruchemu życiu nadaje godność i sens.

I miejsce w kategorii wiersz zajęła uczennica naszej szkoły – Milena Szmajda z klasy 4CG, laureatka wielu konkursów literackich i recytatorskich w ostatnich latach. Mileno – gratulujemy i życzymy Ci dalszych artystycznych sukcesów w przygodzie z poezją.

Oto nagrodzony wiersz:

"Pragnienia"

Obraz Świata.
Pusty.

Kolory,
zapachy,
słowa.

Nadzieja.
Możesz mieć.

Widzisz?
Czujesz?
Słyszysz?

Masz więcej niż mogłeś chcieć.

MSz1 MSz2