Partnerzy

Spektakl “KARTKI Z POWSTANIA”

pam1
Spektakl teatralny “Kartki z powstania” oparty na utworze “Pamiętnik z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego to sztuka uderzająca swoją odrębnością na tle bogatej literatury wspomnieniowej, zapis doświadczeń człowieka, który nie jest zaangażowany bezpośrednio w zmagania wojenne, przeżywającego dni powstania wśród ludności cywilnej. To relacja z powszedniej egzystencji piwnicznej, ze świata schronów, podwórek, ukrytych przejść i kanałów, z codziennej krzątaniny wokół zaspokajania elementarnych potrzeb życiowych w atmosferze ciągłego zagrożenia i lęku - od początkowej euforii do załamania, od obojętności do wściekłości. To nie portret romantycznego powstańca, to obraz szarego mieszkańca stolicy szukającego szans na przetrwanie gorącego lata 1944 roku. Dzięki zaproszeniu Kieleckiego Teatru Lektury uczniowie klas 4A, 4I, 4E oraz 2E mogli poznać losy Warszawy oczami zwykłego człowieka w najgorszym okresie jej historii.

Jacek Osiak

pam2 pam3 pam4 pam5