Partnerzy

OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI. SUKCES ŁUKASZA PAWLIKA

15 marca 2023r. w Lublinie odbył się wojewódzki etap “Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”. Celem konkursu jest popularyzacja historii Polski z przełomowych lat przemian demokratycznych w naszym kraju. Technikum nr 4 w ZST reprezentowane było przez uczniów klasy 4A - Karolinę Chabros oraz Łukasza Pawlika, wyłonionych w szkolnym etapie. Zwycięzcą zmagań wojewódzkich został Łukasz Pawlik, który wykazał się największą wiedzą tematu spośród lubelskiej młodzieży. Kolejnym etapem olimpiady będzie 3 – dniowa podróż studyjna na wybrzeże, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią lat 1970-1990. Etap ogólnopolski odbędzie się w czerwcu 2023 roku w Gdyni. Łukasz wraz z rówieśnikami z Lublina i Kraśnika (odpowiednio II i III miejsce etapu wojewódzkiego) stworzą drużynę repezentującą Lubelszczyznę w finale olimpiady. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Jacek Osiak