Partnerzy

Konkurs programowania HISTHACK

histhack

W dniach 16.02-17.03 odbył się pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu Histhack organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Zadaniem każdej drużyny było opracowanie koncepcji scenariusza historyczno-edukacyjnej gry komputerowej związanej z historią Polski w latach 1917-1990.
Przedstawiciele IPN po przestudiowaniu wszystkich prac dokonali wyboru 16 drużyn reprezentujących swoje szkoły w dniach 13-14 kwietnia podczas hackathonu HISTHACK, który odbędzie się na PGE Narodowym w ramach Kongresu Pamięci Narodowej.

Drużyna ZST w składzie: Michał Kowalewski, Jakub Mikulski, Szymon Nowak, Jakub Pietras i Oskar Pietrzak (wszyscy z klasy 4P) zakwalifikowalła się do następnego etapu czyli maratonu programowania w konkursowej formule.

Adam Jędrych