Partnerzy

Turniej Maszyn Wiatrowych

24 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Końskich odbyły się eliminacje regionalne Turnieju Maszyn Wiatrowych.
Udział wzięły 42 drużyny z ponad 20 szkół. Konkurs polegał na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: 1M (Kącki Mikołaj, Stasiak Krystian, Stasiak Damian, Walewski Jakub, Fijoł Mateusz), 2M (Pyszczak Paweł, Dike Natanael Chidiebere, Jankowski Tomasz, Kącki Michał, Mańka Bartłomiej, Pękala Adam, Tyburcy Szymon, Chachaj Ernest), 3M (Usarek Kamil , Amanowicz Aleksander, Guzek Dominik, Suszek Jakub, Szeląg Marcel, Rułka Paweł, Łagowski Damian), 4MG (Supryn Michał, Oroń Piotr, Nowakowski Wojciech, Niedziela Mateusz, Gryka Piotr, Cybula Jakub), którzy wykonali własne konstrukcje turbiny dobierając kształt, kąt nachylenia łopat oraz sposób zamocowania na wale.
Najlepsza drużyna naszej szkoły z klasy 4MG (Piotr Gryka, Wojciech Nowakowski, Mateusz Niedziela) podczas tego turnieju zajęła 2 miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 24 kwietnia w Warszawie. Gratulujemy.

Krzysztof Ruciński

tmw1 tmw2 tmw3 tmw4