Partnerzy

Finał Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych


W dniu 19.04.2023 w Zespole Szkół Technicznych odbył się finał Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Każdą klasę reprezentowała dwuosobowa drużyna, która miała za zadanie w jak najszybszym czasie udzielić prawidłowych odpowiedzi w interaktywnym quizie. Zagadnienia dotyczyły geografii, polityki, sztuki oraz historii krajów niemieckojęzycznych.

Zwycięzcami w konkurencji klas pierwszych i drugich zostali: Maciej Gajewski i Bartłomiej Mańka 2M - I miejsce, Klaudiusz Uhle i Jakub Olszak 1E - II miejsce oraz Dominik Pawlonka i Aleksander Kwieciński 2P - III miejsce. W konkurencji klas III i IV zwyciężyli: Karolina Nocek i Michał Stępniak 4I - I miejsce, Maciej Lędas i Daniel Stolarek 4CG - II miejsce oraz Jessica Kosiewska i Filip Pszczoła 4A – III miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Anna Bukowska