Partnerzy

Obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Twórcy Ustawy Rządowej, których intencją było przekazanie następnym pokoleniom wartości w życiu narodu cenionej najwyżej - wolności, zostali uczczeni przez mieszkańców Ziemi Puławskiej podczas Mszy Św. w Kościele p.w. Św. Józefa we Włostowicach, koncelebrowanej pod przewodnictwem Dziekana Dekanatu Puławskiego, Proboszcza Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego, ks. Krzysztofa Krakowiaka.

Kolejnym akcentem uroczystości było przemówienie Prezydenta Miasta Puławy pana Pawła Maja pod pomnikiem upamiętniającym dzieło Konstytucji 3-go Maja 1791 r. Uroczystość zaszczyciły liczne poczty sztandarowe oraz delegacje, które złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze - Zespół Szkół Technicznych reprezentowali pan Krzysztof Ruciński z młodzieżą oraz pan Adam Nogowski opekun pocztu sztandarowego.

kon1 kon2 kon3 kon4 kon5