Partnerzy

Wyróżnienie dla klubu HDK w ZST

Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi.

1 grudnia 2023 r. w restauracji Sybilla odbyła się uroczysta Gala Honorowych Dawców Krwi. Zarząd Rejonowy PCK w Puławach uhonorował krwiodawców odznaczeniami I, II i III stopnia. Członek Zarządu Okręgowego PCK w Lublinie wręczył 4 odznaczenia Zasłużony dla Zdrowia Narodu, przyznawane przez Ministra Zdrowia po oddaniu 20 litrów krwi. Medale 65-lecia Krwiodawstwa PCK przyznano osobom i instytucjom szczególnie przychylnym i wspierającym Ruch Honorowego Krwiodawstwa, wśród wyróżnionych znalazł się Zespół Szkół Technicznych im. M. Skłodowskiej-Curie w Puławach, reprezentowany przez Dyrektora Szkoły pana Henryka Głosa.

To dzięki młodzieży - honorowym krwiodawcom - zostaliśmy po raz kolejny tak wyróżnieni (medalami pamiątkowymi uhonorowano nas w latach 2008, 2009, 2018, 2019, a w 2017 r. Klub HDK PCK przy ZST otrzymał ODZNAKĘ "ZASŁUŻONY HONOROWY DAWCA KRWI")

HDK3 HDK4 HDK1 HDK2
fot. Wspólnota Puławska