Partnerzy

Rocznica Stanu Wojennego

13 grudnia 2023 roku mury Zespołu Szkół Technicznych gościły Pana Grzegorza Linkowskiego - reżysera filmów dokumentalnych, producenta oraz świadka wydarzeń z okresu kształtowania się Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność". Zaproszeni na spotkanie uczniowie puławskich szkół średnich obejrzeli film dokumentalno – fabularny reżysera - "Taksówkarz. Cichy bohater grudnia". Film ukazuje gorące wydarzenia z okresu stanu wojennego na Lubelszczyźnie. Bohaterem produkcji, również obecnym na spotkaniu, jest Pan Leszek Gorgol, uczestnik strajków studenckich i działacz NZS, który postanowił odnaleźć lubelskiego taksówkarza, bezinteresownie jeżdżącego w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku po Lublinie, aby informować i ostrzegać przed mającymi nastąpić represjami wobec ludzi Solidarności. Spotkanie zakończyło serią pytań puławskiej młodzieży do obecnych gości, którzy dokładnie przybliżyli uczniom atmosferę stanu wojennego.

sw3 sw1 sw2