Partnerzy

Regionalny Kongres Zawodowy w Lublinie


14 marca 2019 r. na terenie Targów Lublin odbył się Regionalny Kongres Zawodowy w Lublinie, którego celem było upowszechnić zmiany w szkolnictwie branżowym i technicznym zaproponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Nowe rozwiązania, których część wejdzie w życie od nowego roku szkolnego 2019/2020 dotyczy przede wszystkim zwiększenia wpływu pracodawców na funkcjonowanie szkolnictwa zawodowego, dopasowania nowego systemu szkolnictwa branżowego do potrzeb nowoczesnej gospodarki i poszczególnych branż, a także przygotowaniu zmian programowych, organizacyjnych i prawnych, służących poprawie jakości i efektywności kształcenia zawodowego.
W części I uczestniczyli i zabierali głos: M. Machałek – Sekretarz Stanu w MEN, P. Czarnek Wojewoda Lubelski, T. Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty.
W części II Kongresu w dyskusji panelowej nt. „Uczeń w centrum zmian w kształceniu zawodowym – od wyboru zawodu do sukcesu na rynku pracy” uczestniczył jako panelista dyrektor ZST Henryk Głos.