Partnerzy

Koncert charytatywny na rzecz Puławskiego Hospicjum

 

19 marca 2019 Zespół Szkół Technicznych włączył się w organizację koncertu charytatywnego na rzecz puławskiego hospicjum im. Św. Matki Teresy. Gwiazdą wieczoru była Stanisława Celińska, znakomita polska aktorka oraz wokalistka, która wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko zaśpiewała piosenki ze swojej nowej płyty „Malinowa”, uhonorowanej 9 marca Nagrodą Muzyczną „Fryderyk” .
Stanisława Celińska w swoich tekstach pochyla się nad tym, co boli i uwiera ludzi: nad brakiem miłości, nad zmęczeniem codziennością, nad rodzinnymi konfliktami. Śpiewa jednak o nich z delikatnością, nie rozdrapując ran, a raczej próbując je opatrzyć. „Malinowa” wlewa w serca słuchaczy prawdziwą nadzieję, niwelując tym samym ich poczucie samotności. Maciej Muraszko sprawił, że wszystko brzmiało bardzo klasycznie i tradycyjnie, sięgając po świetnie sprawdzające się w takich piosenkach instrumenty: fortepian, skrzypce, gitarę akustyczną, klarnet czy saksofon. Jan Paweł II powiedział, że w dzisiejszych czasach artysta powinien być tym, który opatruje rany współczesnego Łazarza. I kimś takim była na scenie hali sportowej ZST Stanisława Celińska. która śpiewając, nie koncentrowała się na sobie, ale na słuchaczach, wlewając w ich serca wiarę, miłość i nadzieję oraz zachwyt nad światem i człowiekiem, który „ …jest cudem..”
Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” Justyna Walecz – Majewska skierowała wiele ciepłych i mądrych słów do wszystkich obecnych w hali – przyjaciół i sponsorów, dla których dewizą życiowa są jakże proste słowa „warto pomagać”.

celinska  celinska2  celińska koncert