Partnerzy

Noc Sów w ZST


22 marca już po raz szósty zachwyciliśmy się sowami! Jedyna taka noc w Polsce – Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom miało miejsce także w ZST. Jest to akcja organizowana przez stowarzyszenie Ptaki Polskie w całej Polsce. W 2018 roku Noc Sów zgromadziła ponad 12 tysięcy uczestników w 250 miejscach!!!

W naszej szkole Noc Sów otworzył film o tych tajemniczych ptakach. Następnie drużyny, które zadeklarowały udział w wydarzeniu przedstawiły rodzime gatunki sów. Pojawiły się filmy, plakaty, bajka, wiersze na temat tych zwierząt. Spotkanie zakończył konkurs wiedzy. Ekspertami w dziedzinie sów okazali się członkowie grupy prezentującej puchacza śnieżnego z 3A w składzie Patrycja Kuś, Iwona Miękus, Weronika Lesisz, Kinga Ostap i Katarzyna Solecka. Gratulujemy!!
Podziękowania i słowa uznania należą się również pozostałym drużynom za nietuzinkowe pomysły na zaprezentowanie swojej sowy oraz zaangażowanie w wydarzenie.

Anna Domańska