Partnerzy

Wycieczka do SciTeeX'u


28 marca klasa 3E zwiedziła SciTeeX - firmę, która rozwinęła specjalistyczną wiedzę w dziedzinie obróbki wielkogabarytowych elementów.

Podstawowym jej założeniem jest dążenie do osiągnięcia inżynieryjnej i technicznej doskonałości, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań oraz zapewnienie wysokiej jakości usług i maszyn. Zakład jest czołowym producentem produktów o światowym zasięgu - komory śrutownicze BLASTLUX, oczyszczarki wirnikowe RATIOJET, kabino-suszarki VENUS zdobyły wiele wyróżnień podczas międzynarodowych targów branżowych i są użytkowane przez klientów w ponad 33 krajach na świecie. Specjalizacja firmy SciTeeX obejmuje następujące technologie: mechaniczne przygotowanie powierzchni: pneumatyczne komory do śrutowania i oczyszczarki wirnikowe, mycie i/lub chemiczne przygotowanie powierzchni, natryskiwanie cieplne metalowych i ceramicznych powłok oraz zastosowanie farb organicznych przy lakierowaniu i suszeniu farbami ciekłymi lub przy malowaniu proszkowym i suszeniu farbami proszkowymi.
Ponad 4 godziny młodzież odwiedzała poszczególne działy firmy. Największą uwagę przyciągnęła obróbka metali metodą CNC, cięcie laserowe oraz szycie szaf sterowniczych wyposażonych w najnowocześniejszą aparaturę sterującą. Owocem wyjazdu jest przyjęcie 4 uczniów na miesięczne praktyki zawodowe w maju oraz perspektywa dalszej współpracy wspierającej rozwój zawodowy naszych uczniów.

G. Wiercioch, K. Hawryluk