Partnerzy

„Jestem świadomy – jestem bezpieczny”

 

Najkrótsze wyrazy „tak" i „nie" wymagają najdłuższego zastanowienia.
Pitagoras

4 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Puławach odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji międzyszkolnego konkursu profilaktycznego „Jestem świadomy – jestem bezpieczny”.
Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Puław i powiatu puławskiego właściwych postaw i zachowań prozdrowotnych, wzbogacenie i usystematyzowanie wiedzy o HIV i AIDS, pogłębienie wiedzy na temat mechanizmów uzależnienia, prawd i mitów o alkoholu, narkotykach i nikotynie, wpływu używek na organizm człowieka.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – w czterech kategoriach: literackiej (wiersz), plastycznej (plakat), multimedialnej (prezentacja) i wiedzy (test) wzięły udział 24 szkoły, w tym 11 szkół ponadgimnazjalnych.
Gośćmi honorowym spotkania byli kierownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym pani Małgorzata Noskowska, kierownik Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta pani Anna Maj, dyrektor ZSO nr 2 pani Bożena Strzelecka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pan Piotr Pietura, wicedyrektor ZST pan Krzysztof Piskorski.
Sponsorami nagród oraz słodkiego poczęstunku były: Starostwo Powiatowe w Puławach, Urząd Miasta Puławy oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Imprezę uatrakcyjnił występ artystyczny uczniów ZST i ZSO nr 2.
Nasi uczniowie znaleźli się w gronie nagrodzonych. Kinga Gawęda z klasy 2C zajęła drugie miejsce w kategorii plastycznej (plakat), a Damian Jóźwiak z klasy 2A otrzymał wyróżnienie w kategorii wiedzy (test).
Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Kula, Sylwia Wójtowicz

img 4708img 4642img 4715img 4682