Partnerzy

Zajęcia laboratoryjne na UMCS

22 maja uczniowie klasy 2C brali udział w zorganizowanych zajęciach laboratoryjnych w Zakładzie Technologii Chemicznej Wydziału Chemii UMSC. Dzięki uprzejmości prof. dr. hab. Janusza Ryczkowskiego mieli możliwość wykonać w grupach doświadczenia pod okiem pracowników dydaktycznych tego wydziału. Otrzymywali laminat, mydło, olejek miętowy, wypalali wapień, oznaczali zawartość wilgoci w ciałach stałych i w cieczach metodą suszarkowo-wagową itp. Specjalnie dla nich zostały przygotowane doświadczenia pokazowe, m.in. rektyfikacja olejków eterycznych połączona z symulacją komputerową. Uczniowie zapoznali się z budową i działaniem wszystkich urządzeń w tym zakładzie. Na koniec pobytu studenci z koła naukowego ,, Alkahest’’ zaprezentowali swoje pokazowe doświadczenia. Pracownicy naukowi zauważyli duży potencjał chemiczny i ogromne zaangażowanie naszych uczniów w wykonywane ćwiczenia Mamy nadzieję, że zaowocuje to dalszą współpracą z Wydziałem Chemii UMCS.

Małgorzata Szczypińska