Partnerzy

We_selle w ZST

3 września ZST miał zaszczyt być gospodarzem wyjątkowego spotkania z Melpomeną. Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika zorganizował w naszej hali sportowej prezentację spektaklu – widowiska przygotowanego w ramach programu Teatr Polska. Celem Teatru Polska jest ułatwianie dostępu do najlepszych polskich spektakli teatralnych mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny

"We_selle" to taneczne widowisko z choreografią Wojciecha Mochnieja, nawiązujące do dramatu Wyspiańskiego - projekt multimedialny wykorzystujący różne techniki tańca współczesnego, performansu, improwizacji z soundscape’ami. Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin, która w sposób szczególny pokazuje osobowości weselników i ich skomplikowane relacje. Wesele to przełomowy moment w życiu pary młodej, związany z tradycją, to rozrywka, ale także czas obserwowania siebie nawzajem, dokonywania rachunku sumienia, a co za tym idzie kreowania własnego „ja” w oczach innych.
W spektaklu dostrzegamy echa klasyki: „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, z którego zaczerpnięty został motyw rozpadu wspólnoty i relacji międzyludzkich, nie zabrakło też odwołań do kultury współczesnej i popularnej - do filmu Wojciecha Smarzowskiego, który moment wesela potraktował jako sytuację, w której - jak w soczewce - skupiają się wady człowieka i wychodzą na jaw drzemiące w nim demony.

Wyjątkowy spektakl, niezwykłe przeżycie… W imieniu organizatora zapraszamy 8 września o godz. 17 do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej na przedstawienie "Staś i zła noga". Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.