Partnerzy

Uczniowie ZST na „Wyżynie IT”


22 października 2019 r. uczniowie klasy 1JG – przyszli informatycy, uczestniczyli w warsztatach tematycznych „Uczeń na Wyżynie IT”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Lublin i firmy z branży IT w Centrum Zana Office Park. Podczas zajęć, prowadzonych przez przedstawicieli firm informatycznych, młodzież zdobyła wiedzę na temat zasobów lubelskiego sektora informatycznego. Celem warsztatów było zachęcenie uczniów do rozwijania swoich pasji związanych z nowymi technologiami i zaprezentowanie potencjału lubelskiego sektora IT. Przyszli informatycy z Technikum nr 4 w Puławach poznali możliwości zatrudnienia i ścieżki kariery w branży informatycznej. Mieli okazję zobaczyć „od kuchni”, jak wygląda praca informatyka. Dowiedzieli się również, że praca w IT nie zawsze jest związana z programowaniem i każdy może znaleźć w tej branży miejsce dla siebie.

Adam Nogowski