Partnerzy

Rocznica Odzyskania Niepodległości



11 listopada 2019 roku w Puławach obchodzono 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele pw. św. Józefa (Włostowice), następnie pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości złożono wiązanki i zapalono znicze. W obchodach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, związków kombatanckich, służb mundurowych, poczty sztandarowe szkół, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy Puław, chcący upamiętnić tę wyjątkową rocznicę. Oczywiście wśród delegacji nie zabrakło Społeczności Zespołu Szkół Technicznych – obecny był poczet sztandarowy Szkoły, dyrektor Henryk Głos oraz przedstawiciele klasy 2 C z wychowawczynią, którzy w imieniu młodzieży ZST złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem.

Z okolicznymi przemówieniami wystąpili Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj oraz reprezentujący Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka - Radny Rady Powiatu Puławskiego Mariusz Wicik.
Wieczorem, o godz. 19 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego, w ramach Festiwalu Wszystkie Strony Świata, odbył się koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Ensemble Frédéric pod dyrekcją Adama Klocka.