Partnerzy

Stypendium dla Lidera wiedzy i ochrony środowiskaUczennica naszej szkoły, Gabriela Gawęda z klasy 3A, została stypendystką programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska” organizowanego przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Żeby uzyskać stypendium Gabriela w ciągu wyznaczonego czasu (5 miesięcy) zobligowana była do zrealizowania szeregu zadań, m. in.: codziennych obserwacji warunków atmosferycznych, wykonania i wywieszenia 10 budek lęgowych dla ptaków, przygotowania mini ogrodu z roślinami miododajnymi, zaprojektowania i rozpowszechnienia ścieżki dydaktycznej – ścieżka nosi nazwę „Śladami ogrodniczki - księżnej Izabeli Czartoryskiej” i wytyczona została w Parku Czartoryskich.

Gabrysia wzięła udział w

  • realizacji projektu pod patronatem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
  • akcji PL(j)ogging zorganizowanej przez Fundację BezMiar oraz Zakłady Azotowe „Puławy”, a polegającej na uprzątnięciu wybranego fragmentu miasta
  • w stażu zawodowym w Zakładzie Ekstrakcji Nadkrytycznej w Instytucie Nowych Syntez Chemicznych
  • konferencji naukowej pt. „Obserwuję, badam, chronię… Roztoczańskie ekoinspiracje" w Zwierzyńcu