Partnerzy

Turniej Maszyn Wiatrowych


21 listopada w naszej szkole odbył się regionalny Turniej Maszyn Wiatrowych. przeprowadzany w dwóch kategoriach:
szkoły podstawowe oraz szkoły ponadgimnazjalne
Udział wzięło 47 drużyn z ponad 25 szkół. Konkurs polegał na zbudowaniu (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: 2C ( Aleksandra Jarosz, Anna Grad, Agata Kuna, Julia Adasik, Wiktor Paśniczek, Mikołaj Połoncarz, Szymon Rodak, Weronika Wydra, Paulina Dedera, Filip Antas), 3M (Tomasz Orłowski, Kacper Kobiałka), 4M (Kacper Dorosz, Kacper Bartosiewicz, Łukasz Czerski), którzy wykonali własne konstrukcje wiatraka dobierając kształt i kąt nachylenia łopat oraz sposób zamocowania na wale turbiny.
Nad prawidłowością przebiegu Turnieju czuwała powołana przez Organizatora komisja.
Najlepszą drużyną z naszej szkoły okazał się zespół z klasy 3M. który zajął 3 miejsce i tym samym zakwalifikował się do finału 14 grudnia 2019 w Piasecznie.
Składamy serdeczne podziękowania organizatorom wydarzenia: Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej (z siedzibą przy ul. Generała Sikorskiego 20 w Piasecznie) oraz Zespołowi Szkół Technicznych, a także sponsorom: Stowarzyszeniu Przyjaciół ZST „Chemik”, Firmie Mezap Spółka z o.o., Zakładowi Produkcyjno- Handlowemu Stanisław Krzaczek, Grupie Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. oraz Nestlé Polska S.A Oddział Nestlé Waters Zakład Nałęczów.

Krzysztof Ruciński

IMG 6625 IMG 6638 IMG 6646 IMG 6662