Partnerzy

Eko-działania w ZST


W październiku uczniowie klasy 4O wspierani przez Lidera Wiedzy i Ochrony Środowiska – Gabrielę Gawędę z klasy 3A wzięli udział w konkursie „Zielony wolontariat . Poczuj chemię do bycia eko”, organizowanym przez Dziennik Wschodni i Patrona konkursu Grupę Azoty Zakłady Azotowe „PUŁAWY” S.A. Celem przedsięwzięcia było kształtowanie postaw i świadomości obywatelskiej w zakresie ochrony środowiska, aktywna i kreatywna promocja idei proekologicznych oraz wdrażanie idei ochrony środowiska na szczeblu lokalnym.

Na konkurs wpłynęło wiele projektów, spośród których jury wybrało 12 najlepszych – realnych, świetnie zaplanowanych i dobrze udokumentowanych. Wśród nich znalazł się projekt naszych uczniów, którzy dostali na jego realizację 1700 zł.
Od 29 października laureaci z naszej szkoły pod opieką pani Irminy Pańczuk–Figury, Magdaleny Dzięglewskiej i Karoliny Mistal przystąpili do realizacji projektu, w ramach którego:
• wykonali 20 budek lęgowych dla ptaków, które zostały rozwieszone w środowisku lokalnym
• nieużywanym już tkaninom dali drugie życie i uszyli 42 ekotorby
• przeprowadzili zbiórkę surowców wtórnych, w czasie której zebrali łącznie : 923,74 kg makulatury, 138 butelki PET oraz 42,51kg zakrętek do butelek
• prowadzili działania edukacyjne, efektem których były przygotowane przez uczniów klas drugich postery o tematyce ekologicznej.
Wszystkie działania były prowadzone w formie rywalizacji międzyklasowej.
22.11.2019r. w auli szkolnej odbyło się podsumowanie realizacji projektu oraz zostały przyznane nagrody dla poszczególnych klas i zespołów uczniów:
• klasa 1AG – wygrała rywalizację w kategorii zbiórka makulatury,
• klasa 3 A – zwyciężyła w kategorii zbiórka butelek PET,
• Klasa 4O – zebrała najwięcej korków do butelek PET,
• zespół uczennic z klasy 2A w składzie: Martyna Madejska, Natalia Olszak i Karolina Mazurek - wygrał rywalizację w kategorii poster edukacyjny.
Ponadto wyróżnienia w kategorii poster otrzymali uczniowie klasy 2T: Maksymilian Łubek, Bartłomiej Sikora, Jakub Wawer oraz 2C: Julia Adasik, Agata Kuna, Kinga Kawka.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a całą społeczność szkolną serdecznie zachęcamy do kontynuowania działań i zachowań proekologicznych w codziennym życiu.
Pamiętajcie – Razem skutecznie możemy dbać o naszą planetę!

Karolina Mistal, Irmina Pańczuk–Figura, Magdalena Dzięglewska

IMG 8761 IMG 5969 IMG 5963 IMG 5972