Partnerzy

Międzyszkolny konkurs zawodoznawczy ,,Wiedza. Rekrutacja. Kariera.’’

W dniach 25 i 26 listopada w Zespole Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Puławach odbył się po raz trzeci międzyszkolny konkurs zawodoznawczy ,,Wiedza. Rekrutacja. Kariera.’’ skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych oraz VII i VIII klas szkół podstawowych z Puław i powiatu puławskiego.
Przedstawiciele siedemnastu szkół zmierzyli się w pierwszym etapie konkursu z testem wiedzy o zatrudnieniu i rynku pracy. Jury wyłoniło po pięć najlepszych zespołów, które w drugim etapie konkursu odbyły rozmowę kwalifikacyjną na wylosowane stanowisko pracy oraz udzieliły odpowiedzi na pytania związane z procesem rekrutacji. Dla większości uczniów rozmowa kwalifikacyjna była nowym i ciekawym doświadczeniem zawodowym, z którym świetnie sobie poradzili. Komisja konkursowa po burzliwych obradach wyłoniła zwycięzców.
Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 5 grudnia 2019 r. o godzinie 10.00 podczas otwarcia Dnia Kariery Zawodowej w hali sportowej ZST.

Jadwiga Kozak, Sylwia Wójtowicz