Partnerzy

Dzień Kariery Zawodowej - podsumowanie


5 grudnia 2019r. Zespół Szkół Technicznych we współpracy z Urzędem Pracy i Lubelską Wojewódzką Komendą OHP po raz czwarty zorganizował Dzień Kariery Zawodowej - przedsięwzięcie objęte Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Starosty Puławskiego, Prezydenta Miasta Puławy, Komendanta Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach. 

Uroczystego otwarcia Dnia Kariery Zawodowej dokonali: pan Eugeniusz Pelak - Wicekurator Oświaty, pani Renata Olszewska - Wizytator Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Kuratorium Oświaty, pan Paweł Szabłowski - Wiceprezydent Miasta Puławy, pani Małgorzata Noskowska - Kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Puławach, pan Przemysław Jaśkiewicz - zastępca Komendanta Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, pan Janusz Wawerski - Przewodniczący Rady Powiatu, pan Tomasz Kopyciński - Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, pan Krzysztof Gumieniak - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach, pani Agnieszka Zamojska z Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta oraz dyrektor Zespołu Szkół Technicznych pan Henryk Głos.
W wydarzeniu udział wzięły 33 podmioty: AGH w Krakowie, SGGW w Warszawie, Fundacja ,,Puławskie Centrum Przedsiębiorczości”, Grupa Azoty ZA Puławy SA, Intensive Group – agencja pośrednictwa pracy, KUL, Krzaczek Stanisław. Zakład Produkcyjno – Handlowy, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Puławach, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie, Medyczne Studium Zawodowe w Puławach, Lubelska Wojewódzka Komenda OHP, Młodzieżowe Centrum Kariery, Mostostal Puławy S.A., Mezap Sp. z o.o., REMZAP Sp. z o.o., Nestle Waters Polska S.A. Zakład Produkcyjny Nałęczowianka, Politechnika Lubelska, Powiatowy Urząd Pracy w Puławach, Puławski Park Naukowo – Technologiczny, OSK Sulej, UMCS w Lublinie, Uniwersytet Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Puławach, Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach, WSEiI w Lublinie, WSPiAw Lublinie, Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, ZKZ w Puławach, Credit Agricole Bank Polska S.A., 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej JW 5444, PKO BP, Centrum Nauki i Biznesu ”Żak” Sp. z o.o.,
Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz przybyłym gościom ofert uczelni wyższych, szkół policealnych, instytucji rynku pracy, pracodawców, fundacji, banków. Młodzież, biorąc udział w wykładach, spotkaniach i prelekcjach, szukała swojego pomysłu na życie i karierę zawodową.

W Dniu Kariery Zawodowej został podsumowany międzyszkolny konkurs zawodoznawczy ,,Wiedza. Rekrutacja. Kariera”, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych oraz VII i VIII klas szkół podstawowych z Puław i powiatu puławskiego.
Zwycięzcy w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce drużyna w składzie: Julia Nogowska, Aleksandra Zagożdżon, Marek Mączka z ZSO nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach
II miejsce: Albert Pacocha, Daniel Pacocha i Maciej Kołodziejek z ZST im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach
III miejsce: Aleksandra Misiewicz, Magdalena Kostecka i Magdalena Kula z ZS nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach
Zwycięzcy w kategorii szkoły podstawowe:
I miejsce drużyna w składzie: Szymon Sanecki, Krzysztof Wilk, Marcin Pazur ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Puławach
II miejsce: Nikola Bajwoluk, Laura Gajaszek, Michał Wartecki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w ZSO nr 2 w Puławach
III miejsce: Maja Rybak, Adrianna Mikos, Kacper Olszak ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie
Nagrody w konkursie ufundowali: Lubelska Wojewódzka Komenda OHP, UM Puławy oraz Credit Agricole Bank Polska S.A.
Serdecznie gratulujemy!

Jadwiga Kozak, Sylwia Wójtowicz