Partnerzy

Wielki finał Turnieju Gry Planszowej "Czas na Start-up!


Jak zainwestować w rozwój firmy i odnieść sukces? Dla 15 najlepszych drużyn z województw Polski Wschodniej to nie było trudne pytanie. Dzięki grze uczniowie uczyli się przedsiębiorczości i poznali wiele nowych pojęć – mówiła minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak gratulując zwycięzcom.

6 grudnia 2019 r. w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej odbył się finał Turnieju Gry Planszowej "Czas na Start-up!" - uroczyste zakończenie akcji edukacyjnej "Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III".
W ramach projektu od 1 września 2019 r. ponad 13 000 uczniów zapoznało się z tematyką przedsiębiorczości i dowiedziało się, że warto korzystać z funduszy europejskich. Łącznie w ramach akcji zorganizowano 506 lekcji, podczas których uczniowie poznawali reguły przedsiębiorczości, założenia Business Model Canvas, jako podstawowego narzędzia projektowania własnej firmy oraz wnioski zgłoszeniowe do Platform startowych. Wiedzę zaś zdobywali przy użyciu niekonwencjonalnych narzędzi, wśród których znalazły się: specjalnie zaprojektowana na potrzeby akcji ekonomiczna gra planszowa, film animowany i prezentacje, a także seria ćwiczeń i warsztatów.
Konkurencja była bardzo duża, bowiem o sukces w pięciu województwach Polski Wschodniej walczyło 221 drużyn. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowało się 15. Wśród nich znaleźli się uczniowie ZST z klasy 2J : Dominik Adamczyk, Dawid Jabłoński, Jakub Lewtak i Kamil Kostka, którzy wykazali się licznymi umiejętnościami, takimi jak: strategiczne myślenie, planowanie, szybkie podejmowanie decyzji i dobra współpraca

Nagrody dla najlepszych (laureaci otrzymali nagrody rzeczowe o wartości 1250 zł, zaś pozostali finaliści - o wartości 800 zł ) wręczyła Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Organizatorzy docenili też szkoły, z których pochodzą zwycięskie drużyny, przekazując na ich rzecz tablice interaktywne o wartości 3500 zł. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystania z dodatkowej atrakcji – zwiedzania i przez zabawę poznania Centrum Nauki Kopernik.

Jadwiga Kozak

MW 003 MW 016 MW 075 MW 162