Partnerzy

Światowy Dzień AIDS. Przypnij Czerwoną Kokardkę!


1 grudnia okazujemy wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego jest Czerwona Kokardka (Rock Red Ribbon), obecna w przestrzeni publicznej, prasie, w Internecie. Każdy, kto solidaryzuje się z osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS przypina Czerwoną Kokardkę, wzmacniając przekaz, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, mają prawo do normalnego życia, mogą uczyć się, pracować, żyć w rodzinach, być naszymi sąsiadami, przyjaciółmi.

Światowy Dzień AIDS obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Jest jedną z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę organizację.

Warto przeczytać...      https://aids.gov.pl/hiv_aids/podstawowe_informacje/