Partnerzy

Sukces polskich programistów – 2. miejsce w świecie!


W dniach 24 - 27 czerwca 2021 roku odbył się w Salonikach (Grecja) Światowy Finał Turnieju FIRST LEGO LEAGUE dla najlepszych młodzieżowych zespołów specjalizujących się w programowaniu i robotyce. W tym roku - w formie zdalnej - wzięło w nim udział 200 najzdolniejszych drużyn ze 140 krajów z całego świata między innymi z Japonii, USA, Hiszpanii, Włoch, Brazylii, Nigerii, Niemiec. Zespół młodych konstruktorów i programistów – wśród nich uczniowie ZST - Space Beavers z Karczmisk zajął 2. miejsce w kategorii ,,Team work” - to nagroda za innowacyjność, odkrywanie wiedzy oraz pracę w grupie. Jurorzy docenili mocne strony drużyny: umiejętność współpracy, uczenia się, a także innowacyjne myślenie. Liderem grupy Space Beavers jest Jakub Karaś, uczeń z klasy 2e, a współtwórcą sukcesu jest Wiktor Ostrach, uczeń klasy 4 i. Gratulujemy!

Katarzyna Tałałaj-Igras, Ewelina Sulima