Partnerzy

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu18 października obchodzony był Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu, przy tej okazji, w trosce o bezpieczeństwo naszej młodzieży - potencjalnych kandydatów, którzy w niedalekiej przyszłości będą poszukiwali pracy - we wtorek - 19.X.2021 odbyło się spotkanie klas 3C i 3CG z oficerem Komendy Powiatowej Policji w Puławach podkomisarz Ewą Rejn-Kozak.

Handel ludźmi, którego istotą jest wykorzystanie człowieka nawet za jego zgodą, przy użyciu konkretnych metod i środków - to poważne przestępstwo rażąco naruszające podstawowe prawa człowieka.
Decydując się na pracę w kraju bądź poza jego granicami, w pierwszej kolejności należy sprawdzić wiarygodność przyszłego pracodawcy oraz upewnić się, co do legalności zatrudnienia. Pomóc w tym mogą bazy ofert pracy sprawdzonych pracodawców lub pośredników. W tym celu można skorzystać ze stron internetowych takich jak EURES – Europejskie Służby Zatrudnienia (www.eures.praca.gov.pl), czy też KRAZ – Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia (www.kraz.praca.gov.pl).