Partnerzy

Finał X Konkursu Statystyczno-Demograficznego Sigma Kwadrat


25.11.2021 w auli UMCS odbył się Finał X Konkursu Statystyczno-Demograficznego Sigma Kwadrat organizowanego przez Urząd Statystyczny w Lublinie we współpracy z Wydziałem Ekonomicznym UMCS oraz Narodowym Bankiem Polskim oddział w Lublinie.

W konkursowych zmaganiach brały udział drużyny z całego województwa lubelskiego. Z przyjemnością informujemy, że do finałowej grupy dziesięciu zespołów zakwalifikowały się dwa z Zespołu Szkół Technicznych. Miejsce III zajęli: Dawid Jabłoński, Kamil Kostka i Jakub Lewtak z klasy 4J, a miejsce VII Milena Szmajda, Daniel Stolarek i Mateusz Łubiński z klasy 3CG.

Uczestnicy w I etapie wybierali i realizowali w 3-osobowych zespołach jedno spośród pięciu zadań z zakresu statystyki i demografii. Zespoły z naszej szkoły opracowały na podstawie badania ankietowego i przedstawiły komisji konkursowej prace na temat „Charakterystyka korzystania z platform streamingowych przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach”. Podczas II finałowego etapu konkursu uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe oraz problemowe z wiedzy statystycznej i demograficznej. 
Serdecznie gratulujemy wyników i nagród oraz życzymy dalszych sukcesów.

Anna Krzemińska-Stefaniak, Joanna Piskorska

sig1 sig2 sig3 sig4 sig5
fot. materiały organizatora