Partnerzy

Konkurs "Chemia w nas i wokół nas"

Na przełomie października i listopada odbyła się kolejna edycja konkursu chemicznego dla klas pierwszych: „CHEMIA W NAS I WOKÓŁ NAS”. I etap polegał na nagraniu krótkiego filmiku na jeden z zaproponowanych tematów:
1.Chemia w kuchni.
2.Chemia w farmacji.
3.Chemia w rolnictwie.
4.Chemia w kosmetykach.
5.Źródła energii.
6.Chemia - odzież i opakowania.

Do II etapu zakwalifikowały się dwie drużyny reprezentowane przez uczniów klasy 1A i 1C. Składał się on z części praktycznej przeprowadzonej w laboratorium szkolnym i dotyczył wykrywania cukrów w produktach spożywczych. Wygrali uczniowie klasy 1A w składzie: Maja Mizak, Aleksandra Popiołek i Oliwia Witkowska. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 1C: Kamila Strawa, Joanna Kraj, Agnieszka Sowińska i Filip Sieprawski.

W listopadzie odbył się również finał szkolnego konkursu - skierowanego do uczniów klas pierwszych- poświęconego życiu i działalności naukowej patronki ZST Marii Skłodowskiej–Curie.
W tegorocznym konkursie I miejsce zajęła Wiktoria Król z klasy 1C, II miejsce - Marcin Wereszczyński z klasy 1P, III miejsce - Julia Bardzel z klasy 1A.
29 listopada odbyło się wręczenie dyplomów i atrakcyjnych nagród z udziałem Pana Dyrektora Henryka Głosa. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.